(22) 621-29-33, 698 442 096  sekretariat@przymierze.org.pl

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

"...kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie..."

Przymierze Rodzin przyjacielem 5. edycji Akademii Liderów

Przymierze Rodzin zostało przyjacielem 5. edycji Akademii Liderów. Programu dla zaangażowanych społecznie licealistów w wieku 16 - 20 lat.

Młodzi liderzy poszukiwani!

Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do udziału w Akademii Liderów. Program skierowany jest do młodych, zaangażowanych społecznie osób, które chcą zrealizować autorski projekt społeczny w swojej miejscowości. Uczestnicy wezmą udział w bezpłatnym wakacyjnym wyjeździe (22 lipca - 31 lipca 2019 r., Pallotyńskie Centrum Kultury, Karczówka koło Kielc), gdzie wspólnie z tutorami i wybitnymi gośćmi – przedstawicielami życia publicznego – będą przygotowywać się do przeprowadzenia swojej inicjatywy. Każdy uczestnik Akademii otrzyma również stypendium na kolejny rok szkolny.

Projekty można zgłaszać do 20 maja przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja skierowana jest do uczniów szkół średnich w wieku 16-20 lat, którzy mają pomysł na projekt skierowany do lokalnej społeczności i chcieliby się dowiedzieć jak go skutecznie przeprowadzić. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, fundacja wybierze autorów najlepszych pomysłów, których zaprosi do udziału w wakacyjnej Szkole Letniej. W programie m.in. indywidualne warsztaty z trenerami i edukatorami rozwoju osobistego oraz spotkania z wybitnymi gośćmi. Przygotowane podczas wakacyjnego kursu projekty zostaną zrealizowane jesienią. Następnie uczestnicy znów spotkają się na 4 dniowej Szkole Zimowej aby podsumować projekty. Dodatkową korzyścią dla uczestników jest stypendium w wysokości 1500 zł przekazywane w 10 transzach przez cały rok szkolny 2019/2020.   

A tak o programie mówi jeden z naszych uczestników – Wojtek Fokczyński z Lublińca:  „Akademia Liderów nie tylko nauczyła mnie prowadzenia projektów społecznych i pokazała także, że to jak świat będzie wyglądał w przyszłości zależy tylko od nas. Akademia to szansa na zmianę siebie oraz otoczenia - mam nadzieję, że ją wykorzystam. Akademia dała mi znajomości i niezapomniane wspomnienia i wiedzę. Zmieniła również sposób postrzegania przez mnie świata. Dziękuję.”

 

5 kroków do Akademii Liderów:

  1. Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny lub historyczny
  2. Weź udział w bezpłatnej Szkole Letniej
  3. Poznaj ludzi takich jak Ty!
  4. Zostań liderem w swojej społeczności
  5. Zdobądź roczne stypendium na rozwój swoich pasji.

Do programu można zgłaszać projekty społeczne i historyczne dotyczące promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych i samopomocowych oraz nawiązujące do wydarzeń historycznych Polski.

W ramach Akademii Liderów powstaje wiele wyjątkowych lokalnych inicjatyw. W zeszłym roku Zuzanna Patora z Łodzi poprowadziła w swojej szkole Tydzień Herberta, Jakub Chyliński z Puław zorganizował przy swojej parafii dwa wyjątkowe koncerty, Weronika Niewiadomska z Łęczycy prowadziła projekt „W rytmie serca”, w ramach którego postawiła sobie cel nauczenia mieszkańców swojego miasta jak dbać o zdrowie i zapobiegać chorobom układu krążenia, a Wojciech Bardziński z Przemyśla postanowił zorganizował akcję samopomocy szkolnej pt. „Łyk wiedzy”.

 

UWAGA - BONUS

Wszyscy, którzy wyślą wypełniony formularz do 20 kwietnia 2019, otrzymają od Fundacji bonus - recenzję projektu + uwagi przed oficjalnymi obradami komisji oceniającej wnioski. Zwiększy to szansę na ich udział w Akademii. Dlatego zachęcamy aby wysłać swoje zgłoszenie jak najszybciej.

 

Zapraszamy młodych liderów!

Informacji można szukać na www.mikolaj.org.pl/akademia

Oraz na: https://www.facebook.com/AkademiaFSM

 

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku. Wcześniej,
od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia
św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka
i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

 

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

 

 

 


wykonanie: PrimoDesign.pl Copyright © Stowarzyszenie Przymierze Rodzin