(22) 621-29-33, 698 442 096  sekretariat@przymierze.org.pl

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

"...kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie..."

Świetlica w Rawie Mazowieckiej obchodzi 15 lat istnienia.

W malowniczo położonym Miasteczku Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej, 18 maja 2016 r. odbyła się uroczystość z okazji 15 – lecia działalności Świetlicy Środowiskowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Rawie Mazowieckiej. Z tej okazji Dom Misyjny Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa odwiedzili znamienici goście i przyjaciele Świetlicy Środowiskowej, wśród nich przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Rawski - Pan Józef Matysiak, Zastępca Prezydenta Skierniewic- Eugeniusz Góraj, Zastępca Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka - Janusz Pastusiak, dyrektorzy rawskich szkół oraz ludzie dobrego serca, którzy w różny sposób wspierają placówkę, a także przedstawiciele Zarządu Przymierza Rodzin, na czele z założycielką Przymierza Rodzin – Panią Izabelą Dzieduszycką i Przewodniczącą- Panią Magdaleną Kiełczewską. Nie mogło zabraknąć wychowanków świetlicy i ich rodziców oraz wolontariuszy. Celem uroczystości było dziękczynienie Bogu i ludziom wspierającym działalność tej placówki. Była to promocja dobra czynionego potrzebującym przez mieszkańców Rawy – samorządowców, właścicieli firm, wolontariat pedagogiczny i młodzieżowy oraz mieszkańców Warszawy – przedstawicieli Zarządu Przymierza Rodzin.
Obchody Jubileuszu rozpoczęła uroczysta Msza Święta, podczas której dziękowaliśmy Bogu za dar istnienia świetlicy i możliwość współtworzenia dobra i radości przez dzieci, wychowawców, rodziców oraz wielu życzliwych ludzi. Z ust kapłanów usłyszeliśmy słowa, podkreślające rolę tego typu placówek dla całej społeczności lokalnej, duszpasterze z parafii p.w. Świętego Pawła od Krzyża oraz Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, wyrazili podziękowanie za trud pracy włożony w kształtowanie wiary, postaw dzieci i młodzieży zgodnie z duchem religii katolickiej.
Po nabożeństwie, nastąpiło wręczenie przez Panią Kierownik Świetlicy, w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Rawy Mazowieckiej oraz Przedstawicieli Zarządu Przymierza Rodzin, tytułów Serdecznie Dobrego Człowieka. Tym zaszczytnym tytułem wyróżniono trzydzieści osób. Pochodzenie tego odznaczenia przybliżył zgromadzonym Pan Adam Pietrzak. Przypomniał, że tytuł ten odnosi się do słów jakimi określany był patron świetlicy bł. Edmund Bojanowski. To właśnie ten świecki apostoł miłości wytrwale i z hojnością serca prowadził i inspirował szeroką działalność na rzecz ludu wiejskiego zakładał ochronki i czytelnie. Wiedziony pełnym wrażliwości rozeznaniem potrzeb, dał początek licznym dziełom wychowawczym, charytatywnym, kulturalnym i religijnym. W swoich działaniach kierował się przeogromnym miłosierdziem dla ubogich i maluczkich, zwłaszcza dzieci pozbawionych rodziców i opiekunów. Przez 15 lat funkcjonowania placówki mogliśmy spotkać ludzi, którzy swoją postawą w jakimś obszarze działania przypominali bł. Edmunda Bojanowskiego. Odznaczenie otrzymały osoby, które wykazały się życzliwością, serdecznością i zrozumieniem potrzeb placówki. Wzbogacały społeczność świetlicy w konkretne dobro: duchowe, wychowawcze, decyzyjne, edukacyjne, promocyjne i materialne. Moment wręczania tytułów był okazją do zatrzymania się oraz wspomnień ile pracy, ile cierpliwości należało włożyć, aby projekt jakim jest świetlica był sumiennie realizowany. Każda z wyróżnionych osób to cegiełka budująca to piękne dzieło. Liczne przybycie zaproszonych gości oraz słowa Matki Generalnej Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa „Ten dzień był świętem dobra” świadczą o tym, że to co robi świetlica jest wartościowe, a społeczność lokalna potrzebuje miejsc, gdzie bezinteresownie otrzyma wsparcie, bezpieczeństwo, radość i miłość.
Po oficjalnej części obchodów Jubileuszu odbył się Piknik Rodzinny dla Mamy i Taty. Tę część spotkania rozpoczęła wykonana przez dzieci piosenka dla rodziców. Był to wzruszający moment dla rodziców i ich pociech. Rodzice zostali obdarowani ręcznie robionymi różami. Wszyscy zaproszeni goście, z radością w sercu i uśmiechem na ustach rozpoczęli wspólne piknikowanie! Największą atrakcją dla pociech było smażenie kiełbasek przy ognisku, dla niektórych było to zupełnie nowe doświadczenie!


wykonanie: PrimoDesign.pl Copyright © Stowarzyszenie Przymierze Rodzin